با ما در تماس باشید | 32557558 | 32502032 | 09126784957 | 09370938578 | info@sazenomusic.com

معرفی کتاب آموزشگاه موسیقی سازنو

معرفی کتاب درک و دریافت موسیقی اثر راجر کیمی ین

درک و دریافت موسیقی
نویسنده: راجر کیمی ین
مترجم: حسین یاسینی
در این کتاب علاوه بر بحثی جامع پیرامون سبک موسیقیایی و جنبه های جامعه شناختی دوره های تاریخی، بررسی های تفصیلی درباره زندگی و سبک ویژه بسیاری از آهنگسازان و آثار نماینده ی سبک آنان نیز ارائه شده است.

معرفی کتاب موسیقی ایران اثر روح الله خالقی

سرگذشت موسیقی ایران اثر روح الله خالقی:این کتاب شامل تاریخ موسیقی ایران است، در پنجاه سال آخیر که شاید بیشتر از زمان های گذشته تغییراتی در آن راه یافته است. یعنی این داستان از سال ۱۲۸۵ هجری شمسی شروع می شود که مصادف با بیداری ملت و دوره ی مشروطیت است. شاید بعضی صاحبنظران بگویند که چرا کتاب فقط باین زمان کوتاه محدود شده است؟ نگارنده در هفده سال قبل در بخش دوم کتاب نظری به موسیقی، اشاراتی به تاریخ قدیم موسیقی ایران نموده است و از این جهت پنجاه سال اخیر را براى این کتاب در نظر گرفته ام که مقارن دوران زندگانی خودم بوده است تا آنچه را که بچشم دیده ام بیان کنم. در آنچه هم که خود دیده ام، ذره ای از حقیقت و انصاف دور نشده ام، بطوریکه خواننده عزیز میتواند با اطمینان خاطر این کتاب را که جز راست در آن چیزی نیست، بخواند و از گذشته موسیقی کشورش بدرستی اطلاع حاصل کند.

معرفی کتاب ریتم ها

کتاب ریتم ها
نوشته ی: لنگستن هیوز
نقاشی: مت واویورکا
ترجمه ی: مهدی غبرایی
وینتن مارسالیس: نوازندگان جاز پیوسته میگویند کار ما ریتم است . بدون ریتم موسیقی در کار نیست. منظور من فقط موسیقی جاز نیست. هر نوع موسیقی است. ریتم حرکت است. حرکت نباشد ریتم هم نیست. ریتم نباشد موسیقی نیست. موسیقی کلاسیک اروپایی، سرودهای کلیسا، ترانه های بازی و لالایی های شبانه، همه برای جان بخشیدن به اصولشان نیازمند ریتم اند. ریتم عنصر حیاتی موسیقی است.

معرفی کتاب یک قرن موسیقی مدرن اثر پل گیریفث

یک قرن موسیقی مدرن (وقایع سال های ۱۸۹۴ تا ۱۹۹۴ میلادی)
نوشته ی: پل گریفیث
ترجمه ی: کیوان میرهادی
کتاب حاضر دربرگيرنده نکات مهم تاریخ موسیقی مدرن غرب است و فشرده و صریح بنیان و تکامل و شکل کنونی آن را با زبانی حرفه ای بیان میکند.
خواننده ی این کتاب، ضمن دریافت تاریخ تحولات موسیقی مدرن، با خود پدیده ی مدرن و چالش های آن و چگونگی بیان زیباشناسی مدرن موسیقیایی آشنا می گردد و درک و بازخوانی مطالب و جستجو برای یافتن منابع صوتی یا تصویری این آثار کمک شایانی به پیشبرد نقد موسیقی در ایران خواهد کرد.

معرفی کتاب تاریخ موسیقی غرب اثر ری بنت

تاریخ موسیقی غرب
مولف: ری بنت، ۱۳۹۸ (Bennett, Roy)
ترجمه ی: پیام روشن
این کتاب به شرح اجمالی موسیقی غرب می پردازد و به تمام موارد مهم آن، با تاکیدی خاص بر تشخیص سبک ها و دوره ها اشاره میکند. فهرستی از ویژگی ها یا نشانه های ویژه ی سبک موسیقی هر دوره در کتاب گنجانده شده است و کتاب با یک جدول بزرگ که تمام این ویژگی ها را به اختصار مرور میکند پایان می یابد.

معرفی کتاب موسیقی از آموزش تا اجرا اثر فرزین تهرانیان

موسیقی از آموزش تا اجرا (اصول پایه آموزش موسیقی و اجرای صحنه ای)
نویسنده و گردآورنده: فرزین تهرانیان
زمانیکه صحبت از آموزش درمیان است، مهمترین سوال اینست که هدف از آموزش چیست؟ در آموزش رشته های هنری هدف اصلی درواقع یک چیز است: آفرینش یک اثر هنری و در درجه بعد تربیت افراد متخصص برای انجام کارهای هنری، که میتواند بعنوان یک هدف پایین تر مطرح شود.

معرفی کتاب فرهنگ جامع اصطلاحات موسیقی

یک قرن موسیقی مدرن (وقایع سال های ۱۸۹۴ تا ۱۹۹۴ میلادی)
نوشته ی: پل گریفیث
ترجمه ی: کیوان میرهادی
کتاب حاضر دربرگيرنده نکات مهم تاریخ موسیقی مدرن غرب است و فشرده و صریح بنیان و تکامل و شکل کنونی آن را با زبانی حرفه ای بیان میکند.
خواننده ی این کتاب، ضمن دریافت تاریخ تحولات موسیقی مدرن، با خود پدیده ی مدرن و چالش های آن و چگونگی بیان زیباشناسی مدرن موسیقیایی آشنا می گردد و درک و بازخوانی مطالب و جستجو برای یافتن منابع صوتی یا تصویری این آثار کمک شایانی به پیشبرد نقد موسیقی در ایران خواهد کرد.

معرفی کتاب باقی قضایای تاریخ موسیقی

باقی قضایای تاریخ موسیقی
حرف های بیشتری درباره ی تاریخ موسیقی آنگونه که باید آموخته شود.
نویسنده: دیوید دبلیو. باربر
ترجمه ی پیام روشن
تصویرگر: دیو دانلد
این کتاب به بررسی شوخ طبعانه ی تمامی تاریخ موسیقی می پردازد.
موسیقی پیش از آنکه کسی توجهی به نگارش آن داشته باشد هزاران سال وجود داشته است پیش از دوران نگارش، موسیقی از طریق انتقال از نسلی به نسل دیگر به حیات خود ادامه می داد.

معرفی کتاب تاریخ موسیقی

باخ، بتهوون و باقی برو بچه ها
تاریخ موسیقی آنگونه که باید آموخته شود.
نویسنده: دیوید دبلیو باربر
ترجمه ی: پیام روشن
تصویرگر: دیو دانلد
با مقدمه ی آنتونی برجس
کتابی فوق العاده پرطراوت! باخ، بتهوون و باقی بچه ها شرحی سرگرم کننده از زندگی آهنگسازان است. حقایقی که پیش از این مطرح شده اند و برخی جزییات جدید درباره ی زندگی آنها در قالب داستان گونه و ظریف تنیده شده اند.

معرفی کتاب راهنمای جامع موسیقی کلاسیک

راهنمای جامع موسیقی کلاسیک
جان باروز ؛ مترجم رضا رضایی
مواد و مصالح اولیه ی موسیقی زیر و بمی و ریتم است. طی قرن ها قواعدی در موسیقی هنری غرب شکل گرفته است که بر اساس آنها آهنگ سازان و نوازندگان و خوانندگان می توانند این مواد و مصالح را بکار بگیرند. بعضی از آهنگسازان با شکستن قواعد به نمودهای بیاد ماندنی دست می بابند، بعضی دیگر با کار خلاق در چارچوب قواعد.

تاریخ موسیقی جهان

تاریخ موسیقی جهان
نوشته ی: روح انگیز راهکانی با پیشگفتاری از پرویز منصوری
در کتاب حاضر برخی از پیشرفت ها در یک فعالیت موسیقی بدون توجه به جغرافیا در فصلی جداگانه آمده است مثلاً اگر خواننده ای بخواهد تنها درباره ی تاریخ اپرا اطلاعاتی کسب کند، نیاز به مرور همه فصول مربوط به پیشرفت این لایه ی هنری-نمایشی ندارد، یعنی کافیست تنها به فصل مربوط به اپرا رجوع کند. همین امتیاز را کتاب حاضر درباره ی تءوری موسیقی و سایر بخش ها عرضه میکند.

معرفی کتاب برای کودکان و نوجوانان

معرفی کتاب صداهای ترسناک

صداهای ترسناک (مجموعه علوم ترسناک)
نویسنده: نیک آرنولد تصویرساز: تونی دوسالز
مترجم: داود شعبانی داریانی
صداهای ترسناک شما را با فریادی برای بیشتر دانستن تنها می گذارد.
•چطور نت واحدی که توسط خوانندگان آموزش دیده دایره وار به سمت شیشه خوانده شود، سبب شکستن آن میشود؟
•کدام امواج صوتی می توانند شما را مرتعش کنند؟
اگر فکر میکنید میتوانید از جنبه های ترسناک علم لذت ببرید، پس :
رزونانس های غرنده، امواج صوتی تکان دهنده و سیگنال های ماورای صوت را بخوانید . دریابید چگونه امواج صوتی پرده گوش را به ارتعاش در می آورند، چگونه میکروفون صدای شما را به پالس های الکتریکی تبدیل میکند…
و چرا ممکن است انسان از شنیدن ناقوس کلیسا خون دماغ شود! پرونده هایی از جرایم عجیب و غریب و تست هایی برای امتحان کردن معلم ها با تصاویر کتاب صداهای ترسناک، یک جیغ کاملا واقعی است!
علم، هرگز تا این حد وحشتناک نبوده است!