با ما در تماس باشید 02632502032 | 02632557558 info{@}sazenomusic.com

اهمیت آموزش موسیقی برای کودکان

اردیبهشت ۰۳

اهمیت آموزش موسیقی برای کودکان

آموزش موسیقی کودکان

در رابطه با اهمیت آموزش موسیقی برای کودکان سخن بسیار رفته است.در این خرد مقاله سعی بر آن است که به طور خلاصه به مزایای آموزش موسیقی کودک  بپردازیم. این خرد مقاله، ترجمه ای آزاد از گزارش “مزایای آموزش موسیقی” از کنسرواتوار سلطنتی کاناداست.انبوه تحقیقات علمی در دهه گذشته اثبات کرده اند که موسیقی ابزاری قدرتمند جهت پرورش کودکان تمام هوشمند، اجتماعی و دارای پتانسیل خلاقیت است.

چرا که موسیقی:

·         توانایی سخن وری و مهارت خواندن را سرعت می­بخشد.

·         کودکان را طوری پرورش می­دهد که برای یک بازه زمانی به طور پایدار تمرکز کنند.

·         به کودکان کمک می­کند تا حسی از همدلی با دیگران به دست آورند.

اهمیت آموزش موسیقی برای کودکان

فعالیت موسیقایی تقریبا همه نقاط مغز(که برای ما شناخته شده هستند)، و تقریبا همه زیر شبکه های عصبی را درگیر می­کند.که موارد زیر را در پی دارد:

·         ارتباطات عصبی قویتر

·         ماده خاکستری بیشتر مغز

·         پردازش بهتر اطلاعات

·         IQ بیشتر

·         حافظه و توجه بیشتر

همچنین تحقیقی توسط دکتر Sylvain و همکاران، نشان می­دهد که ۹۰ درصد کودکان مورد تحقیق، تنها بعد از بیست روز آمورش موسیقی, پیشرفت قابل توجهی در دروس خود می­یابند.

آموزش موسیقی در دراز مدت فوایدی برای سلامتی افراد دارد. می­دانیم که موسیقی درمانی برای درمان اختلالات عصبی زیادی از جمله اوتیسم و پارکینسون، کاربرد دارد.تحقیقات گسترده ای نیز جهت اثبات بیش از پیش تاثیر موسیقی در فرایند ادراک، با افزایش سن، در حال انجام است.

علاوه بر این موسیقی ظرفیت نقاط کلیدی مغز را افزایش می­دهد و تحقیقات نشان میدهد این بخش ها، در مغز افرادی که آموزش موسیقی دیده اند در مقایسه با سایرین بزرگتر است. کودکان خلاق خود را برای فراگیری موسیقی به دست اساتید مجرب آموزشگاه موسیقی سازنو بسپارید.

انشتین می­گوید:”نظریه­ی نسبیت به واسطه­ی الهام برای من پدیدار شد و موسیقی نیروی محرکه پشت این الهام بود. والذینم از سن شش سالگی به من ویولون یاد دادند. کشف جدید من حاصل بینش موسیقایی بود.

 

About The Author