با ما در تماس باشید 02632502032 | 02632557558 info{@}sazenomusic.com

آموزش ساز پیانو

آذر ۰۵
بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج-آموزش پیانو

آموزش ساز پیانو

تاریخچه ساز پیانو

شاید این مسئله جالب توجه باشد که نام کامل ساز پیانو درواقع پیانو فورته بوده است که در طی زمان، فورته از انتهای آن حذف شده و درنتیجه جملگی این ساز را با نام پیانو می‌شناسند، واژه پیانو در زبان ایتالیایی که زبان مادر موسیقی می‌باشد، به معنای آهسته و واژه فورته در ایتالیایی به معنی قوی می‌باشد.

شاید بتوان پیانو را ساز نسبتاً جدیدی در دنیای موسیقی به شمار آورد. اولین پیانو در سال ۱۶۹۸ توسط بارتولومئو کریستافوری در شهر پادووای ایتالیا ساخته شد. بنابراین قدمت این ساز بالغ بر ۳۰۰ سال است که در برابر سازی مانند فلوت که قدمتی بیش از هزار سال دارد از عمر کمتری برخوردار است. امروزه تنها سه عدد از پیانوهای ساخت کریستافوری در جهان باقی مانده است که هر سه این پیانوها در موزه‌های معتبر نگهداری می‌شوند. یکی از این پیانوها در موزه ملی رم، یکی در موزه متروپولیتن در نیویورک و دیگری در موزه سازهای مختلف موسیقی در لایپزیک آلمان.

 

در ساخت پیانو حدود ۱۲۰۰ قطعه استفاده می‌شود که برای دستیابی به صدای دلخواه نوازنده، نیاز است تا همگی آنها با دقت ظرافت و تخصص در جای خود قرار گیرند.

لازم است بدانید که حمل و نگهداری پیانو نیاز به دقت و حساسیت بالایی دارد. چنانچه برای حمل پیانو از تسمه‌های مخصوص استفاده نشود، احتمال ترک برداشتن پیانو و یا زخمی شدن بدنه آن وجود دارد.

یادمان نرود که مکان نگهداری باید دقیقاً جایی باشد که انسان در آن محیط احساس راحتی داشته باشد. درواقع بهتر است پیانو از منابع تولید سرما، گرما، نور، گرد و خاک و رطوبت حتی الامکان دور نگه داشته شود.

بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج

آموزش پیانو:

در جلسات ابتدایی آموزش پیانو در آموزشگاه موسیقی سازنو به ارائه مطالبی چند در رابطه با پیانو پرداخته می‌شود. ساز پیانو را می‌توان از لحاظ گستره‌ی صوتی کامل‌ترین ساز معرفی کرد.

اگر تابحال داخل جعبه تولید صدای پیانو را از نزدیک مشاهده نکرده‌اید، این مطلب جالب توجه است که بدانید جعبه تولید صدای پیانو، برای امر تولید صدا مکانیسم جالبی شبیه به ساز سنتور دارد.

درواقع هر شصتی سفید و سیاه بوسیله یک سیم به چکشی متصل می‌باشد که با هر بار فشرده شدن، شصتی چکش بلند می‌شود و به چهار سیم مربوط به همان شصتی ضربه وارد می‌کند. اگر کِلاویه (شصتی) به آرامی فشار داده شود، چکش نیز به آرامی به سیم‌ها برخورد می‌کند و در نتیجه صدای قوی تولید می‌کند، پس به این ترتیب قادر خواهیم بود دو گونه صدای قوی و ضعیف را در پیانو ایجاد کنیم.

آموزش تخصصی ساز پیانو در آموزشگاه موسیقی سازنو

آموزشگاه موسیقی سازنو، بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج، تمامی تلاش خود را مبنی بر آموزش صحیح و علمی و آکادمیک پیانو ارائه داشته است.

مدرسین پیانو در آموزشگاه موسیقی سازنو از فارغ‌التحصیلان دانشگاه هنر تهران می‌باشند و با سابقه درخشان در امر تدریس و همچنین رضایت‌مندی صد درصدی هنرجویان توانایی خود را نیز ثابت کرده‌اند.

یکی از بهترین و هنرمندانه‌ترین برنامه‌های کنسرت‌های داخلی آموزشگاه موسیقی سازنو، بخش اجرای هنرجویان پیانو می‌باشد که به‌خاطر عملکرد بسیار حرفه‌ای و تخصصی استاد پیانو همواره از بهترین اجراها بوده و هست.

آنچه در کلاس‌های موسیقی علاوه بر علاقه هنرجو به ساز انتخاب شده، امری مهم و تاثیر گذار می‌باشد، شیوه تدریس و نحوه برخورد استاد نیز هست. استاد می‌تواند در آموزش پیانو، علاقه‌ی یک هنرجو را به ساز صد برابر کرده و یا با برخورد ناشیانه، هنرجو را از ادامه مسیر یادگیری دلسرد کند، این مسئله از مهمترین نکات سال‌های اولیه آموزش در موسیقی می‌باشد که مدیریت آموزشگاه موسیقی سازنو سعی بر آن داشته تا با انتخاب اساتید مجرب و حرفه‌ای و البته متعهد، استعداد و علاقه هنرجویان را هرچه بیشتر شکوفا کند و آنها را در مسیر یادگیری حمایت و تشویق نماید.

About The Author