بهترین گیتاریست جهان

بهترین گیتاریست جهان
استفاده از یک گیتار خوب و حرفه ای می تواند در نوازنده حرفه ای شدن هنر آموزان بسیار موثر باشد. بهترین گیتاریست جهان در هر سبکی که باشد، مطمئنا یک گیتار حرفه ای برای سبک مد نظر خود دارد که از هر نظر استاندارد و حرفه ای است.
ساز گیتار، سازی آشنا و پر طرفدار در میان بسیاری از مردم است. با اینکه این ساز، ریشه ای غیر ایرانی دارد، اما در کشور ماهم طرفداران بسیار زیادی دارد.
بسیاری از خوانندگان و تنظیم کنندگان نیز ترجیح می دهند در آثار پاپ، کلاسیک و بسیاری از سبک های دیگر، از انواع گیتار هم در کنار کار خود استفاده کنند.
اما آیا تا به حال فکر کرده اید که در بین این همه گیتاریست در دنیا، کدام یک به عنوان بهترین گیتاریست جهان هستند؟
آیا می دانید در مارکت ایرانی و در میان موزیسین های داخل کشور، کدام یک به عنوان بهترین گیتاریست شناخته می شوند؟ اصلا می دانید در سبک کلاسیک یا فلامنکو و جز، بهترین گیتاریست ها از چه مدل گیتاری استفاده می کنند؟
از همین ابتدا باید بگوییم که اگر دوست دارید آموزش گیتار در کرج را شروع کنید، آموزشگاه ساز نو می‌ تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

بهترین گیتاریست جهان کیست؟

اگر دوست دارید بهترین گیتاریست دنیا را بشناسید و یا بدانید که بهترین گیتاریست ایرانی چه کسی است، بهتر است در ابتدا سبک های مختلف گیتار نوازی را بشناسید. در حال حاضر 22 سبک مختلف گیتار نوازی در دنیا وجود دارد که در هر کدام از این سبک ها، ممکن است یک، دو یا چند نفر بهترین نوازنده را داشته باشد. برخی از سبک های مختلف گیتار نوازی، با ریشه تر و قدیمی تر هستند.
در واقع این سبک ها در دوران مختلف موسیقی، نه تنها روی سازی گیتار بلکه روی سازهای دیگری همچون پیانو، ویولون و . . . اجرا شده اند.
برخی از مهم ترین و معروف ترین این سبک ها شامل پاپ، کلاسیک، راک، جاز، متال، بلوز، رگتایم، رگه و داب، الکترونیکا، رپ و هیپ هاپ، امپرسیونیسم و . . . هستند.
در هر کدام از این سبک ها، نوازندگان بسیار حرفه ای از دیرباز تا به امروز وجود داشته است. برخی از این افراد معروف در قید حیات هستند و برخی هم سال ها است چشم از جهان فرو بسته اند.
شاید تا 30…40 سال پیش می شد در هر سبکی، یکی دو نفر را به عنوان بهترین معرفی کرد. اما باید بپذیریم که در حال حاضر، در هر سبک گیتار نوازی، تعداد زیادی نوازنده حرفه ای در سراسر دنیا و حتی در کشور خودمان وجود دارد که در نوع خود بی نظیر هستند. اما در اینجا چند نفر را که بیشتر از همه معروف هستند، معرفی می کنیم.
این نکته را هم مد نظر داشته باشید که هر گاه اسم بهترین نوازنده های گیتار در دنیا به میان می آید، طبیعی است که نامی از نوازندگان شرقی یا ایرانی در آن ها نباشد. همان طور که وقتی نام بهترین نوازندگان تار و سه تار به میان می آید، نام هیچ نوازنده ای جز نوازندگان ایرانی همچون لطفی، جلیل شهناز و بسیاری دیگر، به میان نمی آید.
دومین نکته در شناخت بهترین نوازندگان گیتار در دنیا، این است که باید نام آن ها را به تفکیک جنسیت، به میان آورد.. یعنی هم مردان و هم زنان در این زمینه نقش داشته و هر کدام در نوع خود بهترین اند.
بهترین گیتاریست جهان

بهترین گیتاریست‌های معروف دنیا

انتخاب بهترین گیتاریست از میان اسطوره‌های گیتاریست زن و مرد معروف در دنیا کاری دشوار و سلیقه‌ای است. با این حال، برخی از نوازندگان گیتار به واسطه خلاقیت، نوآوری و تاثیرگذاری بی‌نظیرشان، در فهرست بهترین گیتاریست ها جای گرفته‌اند.

3 گیتاریست معروف زن در دنیا:

 1. روزتا نابین یا همان خواهر رزتا سارپ، نوازنده rock and roll است که توانست دیستورشن‌های مختلف سنگین را روی گیتار خود اجرا کند و پایه گذار بلوز الکتریک شود.
 2. جونی میچل یکی از تاثیرگذارترین نوازندگان گیتار در قرن 20 است. این نوازنده توانست با کوک های نامتعارف خود روی گیتار، و استفاده از فینگر پیک نیک ظریف و ضربه های تقه ای و . . .معروف شود. آکوردهای نامتعارف او روی گیتار، بیشتر به خاطر ضعف درست او در دوران کودکی و در پی بیماری فلج اطفال ایجاد شد .اما او را در این زمینه، معروف کرد.
 3. میبل ادینگتون با نام مستعار مادر میبل کارتر، یکی از بهترین نوازندگان گیتار آمریکایی است که تکنیک thumb brush یا carter scratch آن بسیار معروف است و نوازندگان گیتار بیس با آن کاملا آشنا هستند.

3 گیتاریست معروف مرد در دنیا:

 1. جیمی هندریکس گیتاریست معروف آمریکایی در سبک راک اند رول بود که بسیاری از نوازنده های گیتار در دنیا، دنباله رو راه او بوده و محبوبت گیتار فندر به خاطر استفاده او از این نوع گیتار بود.
 2. اریک کلاپتون را به عنوان نفر اول و گاهی نفر دوم در مقام بهترین گیتاریست دنیا می دانند. این گیتاریست معروف در خانواده ای هنرمند به دنیا آمد و در سبک راک اند رول، بسیار معروف است. او را می توان نسخه معاصر هندریکس دانست.
 3. جف بک، از گیتاریست هایی است که تقریبا هر سبکی را به زیبایی و کاملا حرفه ای می نوازد .اما در سبک راک و هوی متال و جز، بسیار معروف است.

بهترین گیتاریست جهان در سبک کلاسیک

بهترین گیتاریست کلاسیک جهان، یکی از پر سرچ ترین عبارات در گوگل است. اگر شما هم دوست دارید در مورد بهترین گیتاریست های سبک کلاسیک بیشتر بدانید، بهتر است اول کمی در مورد این سبک و این نوع گیتار، بدانید.
گیتار کلاسیک در قرن 15 و 16 میلادی ساخته شد اما در دو قرن اخیر یعنی در قرن 20 و 21، افراد بسیار زیادی جذب این نوع گیتار شده و نوازندگی در این زمینه انجام داده اند. بسیاری از نوازندگان گیتارهای مختلف دیگر مانند گیتار الکتریک، جز، بیس و . . .، روزگاری، همگی با گیتار کلاسیک شروع کرده اند.
برخی از نوازندگان بزرگ دنیا را می توان به عنوان بهترین گیتاریست جهان در سبک کلاسیک دانست که نام چند نفر از آن ها شامل موارد زیر است:
 • Narciso Yepes اسپانیایی
 • Andres Segovia اسپانیایی
 • John Williams استرالیایی
 • Julian Bream انگلیسی
 • Ana Vidovic کرواسی
 • Sharon Isbin آمریکایی
 • Francisco Tarrega اسپانیایی که او را پدر گیتار کلاسیک می دانند.
 • Manuel Barrueco آمریکایی

کدام گیتاریست ایرانی بهترین است؟

گیتار، سازی غربی است اما امروزه دیگر نمی توان این ساز را کاملا غربی دانست. زیرا در آثار شرقی و به خصوص ایرانی، جایگاهی ویژه پیدا کرده است. شاید جایگاهی در موسیقی سنتی و دستگاهی ما نداشته باشد، اما در موسیقی کلاسیک، پاپ و سبک های تلفیقی، جایگاهی ویژه دارد.
بهترین گیتاریست جهان، مطمئنا در بین نوازندگان ایرانی نیست اما در بین افراد معرفی که نوازنده گیتار هستند و آن را با موسیقی ایرانی تلفیق کرده اند، برخی از افراد، واقعا بهترین هستند که در اینجا نام چند تن از این موزیسین های ایرانی را ذکر می کنیم.
 • سیمون آیوازیان
 • آرمیک
 • عبدی یمینی
 • بابک امینی
 • ویگن دردریان
 • کوروش یغمایی
 • شادمهر عقیلی
 • لیلی افشار
 • فرزاد دانشمند
 • کیوان میرهادی
 • حبیب محبیان

کلام آخر

اگر دوست دارید روزی جا پای بهترین گیتاریست های ایرانی و خارجی بگذارید، باید آموزش این ساز را خیلی درست و اصولی و با یک ساز کاملا مناسب و زیر نظر یک استاد حرفه ای ببینید. شما می‌توانید آموزش گیتار در کرج را زیر نظر اساتید حرفه‌ای و مجرب آموزشگاه ساز نو شروع کنید.

مطالب دیگر:

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *