با ما در تماس باشید | 32557558 | 32502032 | 09126784957 | 09370938578 | info@sazenomusic.com

تاثیر موسیقی در افزایش اعتماد به نفس

فوریه 26
تاثیر موسیقی در افزایش اعتماد بنفس

تاثیر موسیقی در افزایش اعتماد به نفس

موسیقی یکی از چیزهایی است که هر شخصی در هر سنی آن را دوست دارد. در واقع اشخاص با گوش دادن به موسیقی دلخواه خود می توانند حس بهتری داشته باشند و از همه مهمتر باعث افزایش اعتماد به نفس در افراد شود. بنابراین تاثیر موسیقی در افزایش اعتماد به نفس را نمی توان نادیده گرفت زیرا این امر به صورت علمی کاملا ثابت شده است.

تاثیر موسیقی برای افزایش اعتماد به نفس در کودکان

اعتماد به نفس یکی از شاخه های مهم در علم روان شناختی است که به نوعی یکی از شاخصه ها و فاکتورهای بسیار مهم یک شخصیت خوب است و همانگونه که مشخص است، افرادی که دارای اعتماد به نفس بالاتری هستند، در زندگی و در انجام امور مربوط به آن بسیار موفق تر هستند. تحقیقات نشان داده است که تاثیر موسیقی در افزایش اعتماد به نفس، بسیار زیاد است و افرادی که در معرض گوش دادن به موسیقی قرار می گیرند، می توانند اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند. در واقع موسیقی باعث افزایش عملکرد شناختی انسان ها می شود. بنابراین می توان گفت که یکی از عوامل موثر در افزایش اعتماد به نفس، موسیقی است و تاثیر موسیقی در افزایش اعتماد به نفس بر جوانان خیلی بیشتر از سایر اقشار جامعه است.

تاثیر موسیقی در افزایش اعتماد بنفسنقش موسیقی در زندگی و تاثیر موسیقی در افزایش اعتماد به نفس

می توان گفت که موسیقی در همه قسمت های زندگی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. به طور مثال افراد به هنگام ورزش، از موسیقی هایی با ریتم تند برای افزایش انرژی استفاده می کنند و یا برای مدیتیشن از آهنگ هایی با ریتم آرام استفاده می شود. بنابراین همانگونه که موسیقی در جای جای زندگی ما نقش موثری دارد، نمی توان تاثیر موسیقی در افزایش اعتماد به نفس را انکار کرد زیرا این امر کاملا حقیقت دارد و افراد با شنیدن هر موسیقی، احساس بهتری دارند.

تاثیر موسیقی در افزایش اعتماد بنفسنقش موسیقی در افزایش اعتماد به نفس چیست؟

اینجا یک سوال خیلی مهم مطرح می شود و آن این است که تاثیر موسیقی در افزایش اعتماد به نفس به چه میزان است و اصولا چرا موسیقی سبب افزایش اعتماد به نفس می شود. حتما شما هم زمان هایی داشته اید که در ظاهر حس قوی بودن و اعتماد به نفس داشته اید، اما در باطن احساس اضطراب خیلی شدید داشته اید اما به نوعی حفظ ظاهر کرده اید. بنابراین اگر یک راه حل خیلی سریع برای افزایش اعتماد به نفس در کوتاهترین زمان وجود داشته باشد، می تواند ما را در موقعیت های مختلف کمک نماید.

بنابراین محققان دانشگاه کلمبیا، تحقیقاتی را بر روی گروهی از ورزشکارانی که پیش از مسابقه موسیقی هایی با ریتم تند گوش می دادند، انجام دادند و نتایج نشان داد که این دسته از ورزشکاران در مسابقات خود با قدرت بیشتری ظاهر شده اند. در نتیجه شما نیز می توانید با گوش دادن به آهنگ هایی با ریتم مناسب و متناسب با سلیقه خود، اعتماد به نفس را در خود بیش از پیش افزایش دهید.

تاثیر موسیقی در افزایش اعتماد بنفس

رابطه اعتماد به نفس و موسیقی

رابطه عجیبی بین اعتماد به نفس و موسیقی وجود دارد که بسیار جالب توجه است. در واقع هر نوع موسیقی، می تواند به نوعی بر روی ذهن و فکر افراد مختلف تاثیر بگذارد و سبب افزایش اعتماد به نفس هر چه بیشتر شود. به طور مثال ممکن است موسیقی با ریتم تند سبب افزایش احساسات و اعتماد به نفس در گروهی از افراد شود و همان موسیقی در دسته ای دیگر از افراد هیچ گونه تاثیری نداشته باشد. بنابراین باید آهنگ های مختلف برای افزایش اعتماد به نفس در افراد امتحان شوند تا مشخص شود که کدام آهنگ ها می توانند بیشترین تاثیر را بر افراد داشته باشند.
تاثیر موسیقی در افزایش اعتماد بنفس

چه آهنگ هایی برای افزایش اعتماد به نفس مناسب هستند؟

برای اینکه میزان تاثیر موسیقی در افزایش اعتماد به نفس، بیشتر شود، بهتر است شما نیز بدانید که چه آهنگ هایی می توانند به شما کمک کنند تا اعتماد به نفس شما بیش از پیش شود. شما باید آهنگ هایی را که احساسات شما را می توانند برانگیزند، انتخاب کنید. باید بدانید که شنیدن آهنگ هایی با ریتم شاد، مثبت و سازنده می توانند بیشترین تاثیر را بر افزایش اعتماد به نفس شما داشته باشند. پس میزان تاثیر موسیقی در افزایش اعتماد به نفس، با انتخاب نوع آهنگ تاثیر بسیار مستقیمی دارد. همچنین بهتر است در ساعاتی از روز، آهنگ های بی کلام، انگیزشی و حتی صحبت های انگیزشی برخی از افراد را گوش دهید. بنابراین پس از زمانی که اعتماد به نفس شما افزایش یافت، می توانید از پس مشکلات خود برآیید و هر زمان که دیدید نیاز است تا اعتماد به نفس شما افزایش پیدا کند، می توانید موسیقی های دلخواه خود را گوش دهید. اما تحقیقات نشان داده اند که ۳ آهنگ برتر در دنیا وجود دارد که می توانند سبب افزایش هر چه بیشتر اعتماد بنفس شوند. این آهنگ ها عبارتند از:

  • we will rock you
  • get ready for this
  • in da club

بنابراین شما نیز می توانید این آهنگ های معروف را گوش دهید و تاثیر آن را بر میزان اعتماد به نفس خود را بسنجید. این آهنگ ها و هر آهنگی که فکر می کنید می توانند باعث افزایش اعتماد به نفس در شما شوند و حس قدرت بیشتری به شما بدهند. سعی کنید موسیقی را در زندگی خود سهیم کنید و همیشه وقت کافی برای گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود را کنار بگذارید.

برای بررسی و اطلاع از دوره های آموزش موسیقی گیتار در بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج، آموزشگاه موسیقی سازنو با مشاورین ما از طریق صفحه ی تماس با ما در ارتباط باشید.

About The Author