دانستنی های جالب ویولن

ویولن و دانستنی های جالب آن

دنیای موسیقی پر از انواع و اقسام ساز هایی است که هرکدام صدایی منحصر به فرد دارد. ویولن یکی از انواع آلات موسیقی است که طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. این که ویولن چیست و چگونگی نواختن آن مطلبی است که به صورت مستقل در آینده به آن خواهیم پرداخت. در این مقاله قصد داریم به دانستنی های جالب در مورد ویولن و حقایق جالبی در خصوص این ساز بپردازیم.
با ثبت نام در دوره های آموزشی در بهترین آموزشگاه موسیقی درکرج آینده نوازندگی خود را تضمین کنید.

گران ترین ویولن جهان

آنتونیو استرادیواری نام بهترین سازنده ویولن طی سه قرن گذشته است. پس از آن هنرمند بی نظیر هنوز کسی نتوانسته است ویولنی به خوبی ویولن های او بسازد. بنابراین طبیعی است که ویولن های ساخت آنتونیو استردیواری در حراجی های بزرگ به بالاترین قیمت به فروش می رسد.

بزرگترین ساز ویولن در جهان

برخی افراد برای ثبت نام خود در کتاب گینس دست به کارهای عجیب و غریب بسیاری می زنند. در پی این امر در سال ۲۰۱۰ دوازده نفر در کشور آلمان تصمیم به ساخت بزرگترین ویولن جهان می گیرند و خوشبختانه موفق به ثبت رکورد خود می شوند.

طول این ویولن در حدود ۴/۲۸ متر است. این ساز وزنی معادل ۱۰۰ کیلوگرم دارد. نکته جالب این که در اجرا های موسیقی می توان از این ویولن استفاده کرد.

کوچکترین ویولن ساخته شده در دنیا

وقتی بزرگترین ویولن ساخته می شود مگر می شود که کوچکترین آن ساخته نشده باشد. محققین شرکت گوگل سازنده کوچک ترین ویولن جهان است که از طریق امواج رادار کار می کند و نیازی به لمس کردن آن نیست. این ساز الگو های حرکتی انگشتان شخص نوازنده را شناسایی می کند و آواهای صوتی را پخش می کند.

محققان شرکت گوگل پس از ساخت کوچکترین ویولن هوشمند امیدوارند تا از این تکنولوژی بتوانند در پروژه های مفید و کارآمد دیگری نیز استفاده کنند.

رکورد سریع ترین نوازنده ساز ویولن

در سال ۲۰۰۸ دویود گرت با نواختن سیزده نوت در ثانیه عنوان سریع ترین ویولنیست دنیا را کسب کرد. دو سال بعد در سال ۲۰۱۰ رکورد دیوید توسط شخصی به نام بن لی شکسته شد. هنوز هم بن لی با رکورد نواختن پانزده نوت در ثانیه سریع ترین نوازنده ویولن در جهان است.

دانستنی های جالب ویولن و دوچرخه سواری

حتی فکر به نوازندگی ویولن در حالی که سوار بر دوچرخه هستید کاری دشوار است اما جالب است که بدانید شخصی بوده که موفق به انجام این کار شده است. کریستین آدام نام فردی است که رکورد دار دوچرخه سواری هنری است. برای ثبت این رکورد او در حین راندن دوچرخه به سمت عقب در حال نواختن ویولن نیز بوده است.

ویولنی از جنس موی انسان

کار عجیب و غریب دیگری که با ساز ویولن انجام شده است ساخت این ساز با موی انسان است. در این ویولن به جای تارهای فلزی از موهای طبیعی انسان استفاده شده است.

اگر به یادگیری موسیقی علاقه مند هستید می توانید با ثبت نام در آموزشگاه سازنو متشکل از مجرب ترین اساتید به هدف خود برسید.

سازنو بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج است که در تمام مراحل یادگیری از مبتدی تا حرفه ای شما را یاری می دهد.

مطالب دیگر:

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *