مزایای یادگیری پیانو

مزایای نواختن و یادگیری پیانو

همواره متقاضیان آموزش موسیقی در حال افزایش است. اما دلیل آن چیست؟

از مهم ترین دلایل آن می توان به علاقه مندی افراد به نواختن ساز در جمع های دوستانه و یا حتی برای پر کردن اوقات فراغت خود اشاره کرد.

اما در ادامه به بررسی مزایای آموزش پیانو به طوری ویژه می پردازیم که مشخص خواهد شد علاوه بر علاقه ی شخصی، آموزش موسیقی و آموزش پیانو مزیت های قابل توجهی را به همراه خواهد داشت و شما قادر خواهید بود تا این لذت را در بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج و آموزشگاه موسیقی سازنو تجربه کنید.

1-افزایش خودباوری:

بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج-مزایای آموزش پیانو

شاید این موضوع کمی تعجب برانگیز باشد، اما آموزش پیانو سبب افزایش ویژگی خودباوری در شما خواهد شد. بدین صورت که همراه با نواختن پیانو، استعداد شما جلوه گر می شود و همچنین در هنگام تک نوازی و مواجه با درس های دشوار، نگاه مثبت را به شما یادآوری می کند تا به موفقیت دست یابید.

اما همواره در آموزش هر سازی اگر صبر و حوصله پیشه کنید، اعتماد و عزت نفس به خودی خود به سمت شما روانه خواهد شد.

2-آموزش پیانو، ذهن شما را هماهنگ و منظم می سازد.

هماهنگی ذهن سبب می شود تا هماهنگی چشم و دست به خصوص در کودکان به طور چشم گیری افزایش یابد. علاوه بر این ساز پیانو عضلات دست را نیز قوی می سازد.زیرا در این ساز برخلاف دیگر سازها، از هر دو دست استفاده می شود و نیاز به حرکت متناسب دو دست وجود دارد.بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج-مزایای آموزش پیانو

3-همراه با ساز پیانو، به تمرکز خود یاری می رسانید.

خواندن نت های موسیقی نیازمند تمرکز زیادی می باشد که به طور همزمان هم بتوانید نت خوانی را انجام دهید هم به نواختن ساز پیانو بپردازید.

پس در این صورت هم تمرکز ذهنی شما و هم تمرکز چشمی تان افزایش خواهد یافت که به طور منظم به به نت خوانی،  نواختن پیانو و گذر به قطعه ی بعدی بپردازید.

بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج-مزایای آموزش پیانو

4- به شما کمک می کند تا چندجانبه باشید.

با استفاده از ساز پیانو، هنرجویان عمدتا با ساز کلاسیک آشنایی پیدا می کنند. این در صورتی است که شاید شناختی در رابطه با آهنگسازانی چون باخ و موتزارت نداشته باشند. اما همراه با آموزش پیانو با جهان اطراف خود بیشتر آشنا می شوند و درک آنها را از محیط بالاتر می برد.

پس این موضوع را در نظر داشته باشید که شما تنها یک اثر موسیقیایی ساده خلق نمی کنید، بلکه دیدی کامل نسبت به دنیای اطرافتان و به خصوص دنیای موسیقی پیدا خواهید کرد.

5- آموزش پیانو همیاری برای آموزش درس های کودکان:

مطالعات زیادی در این خصوص صورت گرفته است که کودکانی که همراه با یادگیری دروس مدرسه، به آموزش موسیقی پرداخته اند، در آزمون های رشد ذهنی نمرات بالا و بهتری نسبت به دیگران کودکان کسب کرده اند.

همچنین کودکانی که به آموزش پیانو پرداخته اند، نمرات بالاتری در دروس ریاضی و درس های دیگر کسب می کنند.

در این مطالعات، 34 درصد کودکانی که به کلاس های آموزش پیانو رفته بودند، نمرات بهتری در دروسی چون ریاضی و علوم و همچنین علوم مهندسی کسب کرده اند.

بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج-مزایای آموزش پیانو

6- آموزش پیانو موجب بهبود احساس آرامش در افراد می شود.

همان طور که در ابتدای این مطلب برای شما خاطر نشان کردیم، از جمله مهم ترین دلایل افراد برای آموزش پیانو، علاقه مندی به موسیقی می باشد. احساسات شما اعم از آرامش و لذت، برانگیخته می شوند و سرزندگی را در شما تقویت می بخشد.

در آموزشگاه موسیقی سازنو، شما قادر خواهید بود لذت آموزش پیانو را با بهره وری از بهترین اساتید در بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج، تجربه کنید.

مطالب دیگر:

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *