معرفی گیتاریست ایرانی+ آشنایی با بهترین نوازندگان

معرفی گیتاریست ایرانی
در حال حاضر بسیاری ازگیتاریست ایرانی موفق و محبوب ایرانی در زمینه نوازندگی گیتار به صورت تخصصی و حرفه ای فعالیت می کنند. درصد قابل توجهی از این نوازندگان حتی شهرت جهانی کسب نموده اند. گیتاریست ایرانی به دلیل مهارت قابل توجهی که در این زمینه دارد؛ به راحتی می تواند آثار موفقی را خلق کند. همچنین گیتاریست های این مرز و بوم چاشنی و سبک جدیدی را به هنر نوازندگی افزوده اند.
بسیاری از این نوازندگان معروف و محبوب در زمینه نوازندگی گیتار الکترونیک و گیتار کلاسیک فعالیت می کنند. اغلب گیتاریست های مبتدی آرزو دارند؛ مانند این افراد به مهارت و محبوبیت کافی دست پیدا کنند. گیتاریست های ایرانی موج جدیدی از هنر را در زمینه نوازندگی به ارمغان آورده اند.
همچنین این افراد به عنوان یک الگوی مهم و تاثیرگذار شناخته می شوند. بسیاری از این افراد با توجه به محدودیت های موجود به یکی از ستارگان شناخته شده در این زمینه تبدیل شده اند. گیتاریست ایرانی مایه افتخار این مرز و بوم می باشند.

معرفی گیتاریست ایرانی هرآنچه که باید بدانید:

گیتاریست ایرانی با  آموزش گیتار در دوره کلاس های مختلف توانسته به چنین مهارت حرفه ای دست پیدا کند. همچنین این افراد به دلیل استعداد درخشانی که در این زمینه دارند؛ به عنوان یک الگوی بزرگ معرفی شده اند.
گیتاریست های ایرانی چاشنی هنر را همراه با استعداد ذاتی خود کرده اند. بسیاری از این افراد در جشنواره های بین المللی و حتی مسابقات جهانی موفق به کسب رتبه های برتر شده اند. گیتاریست ایرانی با دست های خود هنر و معجزه را خلق می کند. بسیاری از این افراد بعد از گذشت چندین سال به عنوان یک اسطوره ایرانی مورد توجه قرار گرفته اند.
گیتاریست های این مرز و بوم ابعاد جدیدی از هنر خوش ذوق ایرانی بودن را به ارمغان آورده اند. این افراد به دلیل مهارت بی نظیری که در این زمینه دارند؛ به عنوان یک ستاره در این حیطه شناخته می شوند.
بسیاری از این نوازندگان معروف و محبوب رویای نوازندگی به صورت تخصصی را از کودکی در ذهن خود می پروراند. برای قرار گرفتن در مسیر موفقیت باید از سنین کم فعالیت حرفه ای در حوزه ساز و آواز را آغاز کرد.
آرمیک دشجی
آرمیک دشجی

معرفی بهترین نوازندگان گیتاریست ایرانی

در این بین برخی از افراد به دلیل مهارت تخصصی که دارند؛ جایگاه برتری را در این زمینه به دست آوردند. تعداد محدودی از گیتاریست های ایرانی در جشنواره‌ های بین المللی رتبه های اول را کسب کرده اند.
هم اکنون بسیاری از این افراد با گروه های نوازندگی بزرگ مشغول به همکاری هستند‌. به نوعی این گیتاریست ها مسیر جدیدی را در دنیای نوازندگی پشت سر می گذارند. همچنین بهترین نوازندگان گیتاریست ایرانی از فرصت طلایی آموزش تحت هر شرایطی به بهترین شکل ممکن بهره مند شده اند. در ادامه برخی از بهترین نوازندگان گیتاریست ایرانی معرفی خواهیم کرد. گیتاریست ایرانی با انگشتان خود معجزه بی تکراری را می تواند رقم بزند.
بر اساس جدیدترین بررسی های صورت گرفته؛ بهترین نوازندگان گیتار ایرانی شامل موارد ذیل هستند. این افراد به عنوان الگوی گیتاریست های مبتدی نیز شناخته می شوند.

●آرمیک دشجی:

به صراحت می توان ادعا کرد، که بهترین گیتاریست ایران آقای آرمیک دشجی می باشد. وی به دلیل مهارت و استعداد چشمگیری که در این زمینه دارد؛ توانسته به یکی از ستارگان محبوب در این زمینه تبدیل شود. وی فعالیت تخصصی در این زمینه را از سنین کودکی آغاز کرد. در سنین جوانی در دانشگاه به صورت شبانه روزی به دنبال افزایش مهارت خود بود.
آثار تکنوازی وی بارها جزء پرفروش ترین ها بوده اند. همچنین برخی از آثار آقای دشجی مورد توجه کارشناسان فعال در این زمینه قرار گرفته اند. وی رنگ و بوی جدیدی را در دنیای نواختن گیتار به وجود آورد.
معرفی گیتاریست ایرانی
لیلی افشار

●لیلی افشار:

یکی دیگر از نوازندگان حرفه ای گیتار در ایران، خانم لیلی افشار می باشد. وی در زمینه توانسته به درجه دکترا دست پیدا کند. همچنین خانم افشار در بسیاری از کارگاه های آموزشی گیتار از همان سنین کودکی شرکت کرده است.
در داخل کشور نشان های مختلفی در مراسمات گوناگون به ایشان اهدا شد. همچنین خانم افشار در برخی از دانشگاه های هنر ایران مشغول به تدریس بوده اند.

●بابک امینی:

یکی دیگر از ستارگان گیتار در ایران، بابک امینی می باشد. وی متولد ۱۳۴۹ و از سال ۲۰۰۷ به کشور کانادا مهاجرت کرده است. وی عضو رسمی انجمن آمریکا می باشد و همچنین در زمینه تدریس این ساز نیز سابقه درخشانی دارد. وی هنر موسیقی خود را به سطح بسیار بالایی رسانده است.
به طوری که با بسیاری از ستارگان جهان می تواند برابری کند. وی کنسرت های بسیار مختلف و متعددی را در این زمینه برگزار کرده است. هنر نوازندگی گیتار آقای امینی زبانزد عام و خاص می باشد. این گیتاریست ایرانی به دلیل جایگاه بسیار ویژه ای که دارد؛ جزو افراد برتر و فعال در این زمینه به شمار می آید.

●امین طوفانی:

از دیدگاه کارشناسان فعال در زمینه موسیقی آقای طوفانی، نابغه گیتار می باشد. وی با انگشتان خود به طرز سحرآمیز نوازندگی گیتار را انجام می دهد. همچنین برخی از آثار تکنوازی ایشان در یوتیوب بیش از ۱۲۰ میلیون بار بازدید داشته اند. آقای طوفانی نوازندگی را از سن ۱۰ سالگی آغاز کرد و از همان ابتدا استعداد وی کشف شود. ایشان دوره های مختلف آموزشی را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشتند.
در نهایت در سن ۲۰ سالگی به جایگاه بسیار مطلوبی دست پیدا کردند. ایشان در دانشگاه هاروارد تحصیلات خود را به صورت تخصصی ادامه دادند.

●وحید ایرانشاهی:

سریع ترین نوازنده گیتار در ایران وحید ایرانشاهی می باشد. وی به دلیل سرعت بسیار بالایی که در نوازندگی گیتار دارد؛ یکی از رکورد دارهای گینس به شمار می آید. وی در کمتر از چندین ثانیه می تواند به بهترین شکل ممکن نوازندگی گیتار را انجام دهد. همچنین وحید ایرانشاهی الگوی بسیاری از نوازندگان مبتدی در ایران و جهان می باشد.
وی بسیاری از آثار سخت و دشوار را در کمتر از ۳۰ ثانیه توانسته اجرا کند. بهترین گیتاریست ایران از دیدگاه برخی از کارشناسان آقای ایرانشاهی می باشد.

●کوروش یغمایی:

یکی دیگر از ستارگان ایرانی که در زمینه نوازندگی گیتار موفق و رکورددار است؛ آقای یغمایی می باشد. وی حتی به عنوان بهترین گیتاریست جهان نیز شناخته می شود. آقای یغمایی آلبوم های مختلفی را منتشر کرده است. همچنین در کنسرت های ایشان حتی یک صندلی خالی را به راحتی نمی توان پیدا کرد. آقای یغمایی با هنر جادویی دستان خود گیتار را به شکلی متفاوت می نوازد.
معرفی گیتاریست ایرانی
کوروش یغمایی

نتیجه گیری:

گیتاریست ایرانی با کسب دانش و مهارت کافی در این زمینه توانسته به یکی از ستارگان درخشان تبدیل شود. همچنین بسیاری از گیتاریست های ایرانی در خارج از کشور نیز مورد تحسین قرار گرفته اند.
برخی از نوازندگان ایرانی موفق به کسب رتبه های جهانی شده اند. این افراد بزرگ الگوی ارزشمندی برای جوانان ایرانی به شمار می آیند.
آموزشگاه سازنو

مطالب دیگر:

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *