تکنولوژی موسیقی الکترونیک

Electronic music1

در این متن به صورت خلاصه برای شما درباره تکنولوژی موسیقی الکترونیک و سازهایی مانند گیتار الکتریک، سه تار الکتریک، پیانو الکتریک و ترمین توضیح داده ایم، البته قابل ذکر است که موضوع اصلی این متن موسیقی الکترونیک در سال 2021 به عنوان موسیقی پیشرو است. امیدوار هستیم تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق این متن دریافت کنید.

درباره تکنولوژی موسیقی الکترونیک چه چیزی می دانید؟

تکنولوژی موسیقی الکترونیک وابسته به علوم الکترونیک بوده و صداها یا از پایه به وسیله مدارهای الکترونیکی (مانند سینتی سایزرها) تولید شده و یا با نمونه گیری (سمپل ها) از صدای ساز های آکوستیک و یا آوای انسان که این اصوات دیجیتال توسط نرم افزارهای سیکوئنسر هم در محدوده ی صوتی واقعی و هم در فضایی خارج از محدوده فرکانسی طبیعی آنها می توانند پخش شوند افکت های گوناگون روی آنها قرار گرفته و اجرا شود.
البته قابل ذکر است که موسیقی الکترونیک را می توان جزو سخت ترین شاخه‌های موسیقی هم از لحاظ کارکرد و هم از لحاظ آموزش به شمار آورد. برای یادگیری موسیقی الکترونیک در وهله اول باید نوع و سبک موسیقی الکترونیک مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید و سپس دنبال یک استاد عالی در زمینه ی انتخابی خود در بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج باشید و آموزش عالی را تجربه کنید.

Electronic music2

تکنولوژی موسیقی الکترونیک چیست؟

تکنولوژی موسیقی الکترونیک نوعی موسیقی بدون کلام از طریق فناوری های پیچیده و تکنولوژی پیشرفته در سال 2021 شناخته می شود. بیشتر افراد، موسیقی آکوستیک را با موسیقی های الکترونیک مشابه می دانند. در صورتی که این دو موسیقی از لحاظ ابزارهای پایه ای اصلی تولید موسیقی با هم متفاوت هستند.
این تفاوت باعث می شود، تا نوای این دو نوع موسیقی با هم تفاوت داشته باشد. موسیقی های الکترونیک در دسته های متفاوتی تقسیم بندی می شوند که این دسته بندی ها با معیار های دسته بندی رایج موسیقی تفاوت دارند. در ادامه با انواع سازهای موسیقی های الکترونیک آشنا خواهیم شد.


همچنین بخوانید: ساز گیتار الکترونیک

انواع ساز های موسیقی الکترونیک

  • کیبورد:

مانند پیانو دارای کلاویه های سباه و سفید برای اجرای تمامی نت هاست. همچنین کیبوردها به عنوان سمپلر عمل کرده و با فشار دادن دکمه‌ های تعبیه شده قادر به تولید برخی صداهای آکوستیک و غیر آکوستیک شبیه سازی شده می باشد. این ساز همچنین می تواند به کامپیوتر و بلندگو متصل شود و قابلیت ضبط صدا و در اکثر مدل ها قابلیت تنظیم حساسیت کلاویه ها و … را دارد. (تاچ)

  • پیانو دیجیتال:

این ساز موسیقی الکترونیک با پیانوی آکوستیک هم از نظر قیمت و هم از نظر تولید صدا تفاوت دارد زیرا در پیانوی آکوستیک در اثر برخورد چکش ها به سیم صدا تولید می شود اما در پیانوی دیجیتال در صورت اتصال الکترونیکی و ارسال کد های دیجیتال صدا تولید می شود.
پیانوی دیجیتال وزن و قیمت کمتری نسبت به پیانوی آکوستیک دارد و نیازی به کوک شدن ندارد. در این پیانو می توان از هدفون استفاده کرد به طوری که فقط خود شما قادر به شنیدن صدای آن هستید.

  • سه تار الکترونیک:

این ساز موسیقی از ساز، آمپلی فایر و دستگاه افکت تشکیل شده است. در این ساز، ارتعاشات سیم ها از طریق پیک آپ به سیگنال الکتریکی تبدیل می شود. صدای این ساز متنوع و دارای وسعت زیادی است و همچنین این ساز از اولین ساز های الکتریکی ایرانی است.

  • درام الکتریک (وی درام):

تفاوت این ساز با درام معمولی در صفحات درام است و این ساز الکترونیک از صفحات سنسور دار تشکیل شده است. درام الکترونیک در واقع یک سینتی سایز است که صدایی مانند درام آکوستیک تولید می کند.

Electronic music3

  • تِرِمین:

این ساز اولین ساز الکترونیک ثبت شده است و صدا و نحوه ی نواختن آن با دیگر ساز ها کاملا متفاوت است. برای ساخت این ساز از قوانین مغناطیسی استفاده شده است و یک فیزیکدان با نام ترمین آن را اختراع کرد است. نوازنده در این ساز با حرکات هر دو دست خود در فاصله‌های مشخص موفق به تولید فرکانس های مشخص و همچنین تنظیم شدت می شود.

همچنین بخوانید: ساز کالیمبا ساز خوش صدای آفریقایی

Electronic music4

  • گیتار الکتریک:

گیتار الکتریک از خانواده ی گیتار ها است که صدای آن با کمک یک تقویت کننده الکترونیکی (آمپلی فایر) تغییر پیدا می کند. بعد از اختراع گیتار الکتریک، سبک های راک اند رول به وجود آمد که با استقبال بی سابقه‌ای مواجه شد. تفاوت آن با گیتار آکوستیک در جنس بدنه، طریقه تولید صدا، سیم های آن و استفاده از آمپلی فایر و افکت است. در نواختن این گیتار ارتعاشات با پیکاپ به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود و صدا تولید می شود.

ارگ برقی

در ارگ برقی مدارهای الکترونیک نوسان می سازند د نتیجه صدا تولید می شود . ساز ارگ یک ساز ساده ترین وقدیمی ترین ساز های اروپای به شمار می رود و در دونوع کلاویه‌ای و بادی ساخته میشود و نوازنده به وسیله کلید های سیاه سفید نت را مینوازد

مجموعه ساز نوبه عنوان یکی از بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج توسط بسیاری از هنرجویان انتخاب گردیده است، اگر شما نیز به دنبال یادگیری انواع ساز وسیقی هستید ما را دنبال کنید.

مطالب دیگر:

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *